Macska fiv felv teszt ár e

Elte Rendszeres Szociális Támogatás Ponthatár

Friday, 06-Aug-21 01:49:26 UTC

A támogatás a hallgató szociális helyzete alapján, egy félévre biztosított, havonta folyósított juttatás, mely a hallgató által beadott pályázat útján igényelhető. A pályázatok értékelése pontrendszer alapján történik – vagyis támogatásban az részesülhet, akinek a beküldött pályázata alapján kapott pontjai meghaladják az adott félév jogosultsági minimumponthatárát. A szociális helyzet megítélésekor figyelembe vesszük a hallgató lakhatási körülményeit, az állandó lakcím távolságát, a hallgatóval egy háztartásban élők jövedelmét, egészségügyi állapotát stb. Ha a minimumpontszámot eléri, kiemelt összeget kaphat, aki fogyatékossággal élő vagy egészségi állapota miatt rászorult; halmozottan hátrányos helyzetű; családfenntartó; nagycsaládos; árva; hátrányos helyzetű; gyámsága nagykorúsága miatt szűnt meg vagy félárva. Dokumentumok: BNO-kódok melléklete Aktuális pályázati kiírás: 2020/21/2. félév Korábbi kiírások: 2020/21/1. félév 2019/20/2. félév 2019/20/1. félév 2018/19/2. félév 2018/19/1.

Lezárult a szociális támogatások pályázati és elbírálási szakasza! | ELTE Online

Vélemény, hozzászólás? Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.

  1. A Pletykafészek 5. Évad Letöltése (Gossip Girl) (2007) :: Sorozatok.Us
  2. 26 heti hatos lottó nyerőszámok
  3. Csavart mintás kötött sapka leírása
  4. Nagy katalin cárnő teljes film magyarul

Többek között nem számítanak jövedelemnek a teljesítmény alapú ösztöndíjak, a rendszeres szociális támogatás, a gyerektartás, a családi pótlék, továbbá a diákmunkával keresett munkabér sem. Ezekről részletesen tájékozódhatsz a pályázati kiírásban. Mivel ezeket a jövedelmeket nem vesszük figyelembe az egy főre jutó jövedelem megállapításakor, kérjük, a pályázat leadásánál se kerüljön beszámításra. Az eltartóm nem dolgozik még három hónapja, így nem tudok igazolást feltölteni az elmúlt három hónap nettó átlagkeresetéről. Mit tegyek? Ilyen esetben a munkaszerződést és a már meglévő hónapokra vonatkozó jövedelemigazolást töltsd fel. A munkaszerződésen látszódnia kell, hogy mikortól áll fenn a munkaviszony. Dolgozom egyetem mellett. Fel kell töltenem a saját jövedelem-igazolásomat? Nem – kivéve, ha öneltartó státuszban pályázol. A saját jövedelem nem számít az egy főre jutó jövedelembe. Hogyan számoljuk a külföldi valutában megadott keresetet? Minden esetben a pályázati időszak első napján érvényes valutaárfolyammal számolunk, így minden pályázat egységes árfolyamon válthatjuk át az összegeket forintra.

Rendszeres szociális támogatás | BTK HÖK

950 Ft), amennyiben a hallgató szociális helyzete alapján rendszeres szociális támogatásra jogosult (vagyis eléri a pályázatok elbírálása után a Bizottság által megállapított féléves minimum ponthatárt), és jogosultságát a pályázati kiírásban szereplő dokumentumokkal igazolja, de nem tartozik sem az A kategóriába, sem a B kategóriába. Hol? Pályázni a Neptun felületen lehetséges, az Ügyintézés fül Kérvények menüpontjában. Mikor? Pályázni 2021. 02. 01. 08:00-tól 2021. 09. 16:00-ig tudtok, de a hiányzó dokumentumokat 2020. 16. 16:00-ig, a pályázat leadása után egyszer van lehetőségetek pótolni. Információk A rendszeres szociális ösztöndíjban való részesülés feltétele az ELTE Egyetemi Hallgatói Szociális és Ösztöndíj Bizottsága által meghúzott ponthatár elérése. Pontokat szociális helyzete alapján kap a hallgató, melyet a pályázati kiírásban kért dokumentumokkal tud igazolni. Fontos! Hatósági bizonyítvány hiányában a pályázat elutasításra kerül! Ezt a dokumentumot a pályázati időszakban kell feltölteni, ennek pótlására a hiánypótlás időszakában nincs lehetőség!

DOC formátumban semmilyen igazolást nem tudunk elfogadni, így kérjük a fordításokat és egyéb kiegészítéseket NE ebben a formátumban töltsétek fel, illetve JPEG formátumú képeknél a hivatkozás nevében az e betű törlése után látható lesz a fájl. Mi az a hatósági igazolás és honnan tudom beszerezni? Az önkormányzat vagy a kormányhivatal által kiadott igazolás, mely az adott lakcímen élő, a hallgatóval egy háztartást alkotó személyek számát, illetve azok nevét és születési évét tartalmazza. Az itt szereplő számú személyt, -1 főt – a pályázót – kell hozzáadni a pályázathoz. Emellett fontos, hogy abban az esetben, ha a hatósági igazoláson nem szerepelnek az ott élők nevei és születési dátumai minden lakcímen élő személy lakcímkártyáját kötelező feltölteni. Ha a hatósági bizonyítvány három hónapnál régebbi vagy nem látszik a pecsét és az aláírás – a pályázatot rögtön el kell utasítani! Milyen jövedelmeket veszünk figyelembe? Csakis kizárólag a pályázati kiírásban szereplő bevételeket vesszük figyelembe.

Ösztöndíjak és Szociális támogatás ponthatárok 2020-10-01 11:55:00 Kedves Hallgatók! Véglegesítették a 2020/2021 őszi félévének Rendszeres szociális támogatás, Rendszeres sport és kulturális, illetve a Rendszeres tudományos és szakmai ösztöndíjak ponthatárait amiket itt láthattok! Szociális támogatás: Ponthatár: 34 Pontpénz: 650 Ft/pont Rendszeres sport és kulturális ösztöndíj: Pontpénz: 1200 Ft/pont Max: 50 000 forint Rendszeres tud és szakmai ösztöndíj: Pontpénz: 3000 Ft/pont Max: nincs Kérdés esetén bátran keressetek minket az címen.

Rendszeres szociális támogatás – ELTE Hallgatói Önkormányzat

A pályázati kiírás ide kattintva elérhető, külföldi igazolásmintákat pedig ide kattintva találtok. Ki pályázhat? 1. Rendszeres szociális támogatásra pályázhatnak azok a teljes idejű, nappali képzésen tanuló, a pályázás félévében aktív státuszú hallgatók, akik a tanulmányaikat alap- vagy mesterképzésben, osztatlan képzésben, felsőoktatási szakképzésben, felsőfokú szakképzésben vagy doktoriképzésben: • államilag támogatott/állami ösztöndíjas (Nftv. 114/D. § (3) bekezdés) formában folytatják, vagy • akik államilag támogatott vagy állami ösztöndíjas képzési formában kezdték meg tanulmányaikat, és az adott szakon, szakképzésben megkezdett féléveiknek száma alapján jogosultak lennének államilag támogatott képzésben való részvételre és nem merítették még ki a számukra az Nftv. 47. §-ában biztosított támogatási időt. 2. Rendszeres szociális támogatásra három kategóriában lehet jogosult a hallgató: • A kategória A rendszeres szociális ösztöndíj havi összegének mértéke nem lehet alacsonyabb, mint az éves hallgatói normatíva 20%-a (jelenleg 23.

Nem a megfelelő összeget írtam be valamelyik mezőbe, mit tehetek? A beírt összegek minden esetben átszámolásra kerülnek, így ha véletlen elírtál valamit vagy rossz összeget vettél figyelembe, ne aggódj, javítjuk a hibát. Nem tudom leadni a pályázatomat, mert hibát jelez a beírt összegeknél, mit tegyek? Fontos, hogy az összeget jelző rubrikákba kizárólag számjegyek kerüljenek, se pontot, se vesszőt, se szóközt ne használj a számjegyek között. Milyen összeggel számoljak munkanélküli támogatásnál, ha csak a napidíjat tüntetik fel? Ha a munkanélküli támogatásnál csupán a napidíj összege szerepel, a napidíj összegét 30-cal szorozzuk fel a havi bevételre, így jelöljük a három havi nettó átlagkeresetet. A pályázó vagy a vele egy háztartásban élő személy várandós. Mikortól számítható személynek a magzat? A magzat 12 hetes korától számítható be a családba plusz egy főként. A magzat státuszát orvosi igazolással szükséges igazolni. Kell valamilyen külön igazolás arról, hogy nagycsaládos vagyok? Nem.

800 Ft), amennyiben a hallgató szociális helyzete alapján rendszeres szociális támogatásra jogosult (vagyis eléri a pályázatok elbírálása után a Bizottság által megállapított féléves minimum ponthatárt), és fogyatékossággal élő vagy egészségi állapota miatt rászorult vagy halmozottan hátrányos helyzetű vagy családfenntartó vagy nagycsaládos vagy 25 éves kor alatti árva, és ezt a pályázati kiírásban szereplő dokumentumokkal igazolja. • B kategória A rendszeres szociális ösztöndíj havi összegének mértéke nem lehet alacsonyabb, mint az éves hallgatói normatíva 10%-a (jelenleg 11. 900 Ft), amennyiben a hallgató szociális helyzete alapján rendszeres szociális támogatásra jogosult (vagyis eléri a pályázatok elbírálása után a Bizottság által megállapított féléves minimum ponthatárt), és hátrányos helyzetű vagy gyámsága nagykorúsága miatt szűnt meg vagy 25 éves kor alatti félárva, és ezt a pályázati kiírásban szereplő dokumentumokkal igazolja. • Egyéb kategória A rendszeres szociális ösztöndíj havi összegének mértéke nem lehet alacsonyabb, mint az éves hallgatói normatíva 5%-a (jelenleg 5.

Programdömping októberben – Színes szombathelyi és SEK-es programokból nincs hiány Kék-fehér–zöld-fehér: az MTK–FTC rivalizálása, a magyar foci első aranykora Ahogy azt lapunknak Mayer Katalin, az ELTE HÖK szociális alelnöke elmondta, az Egyetemi Hallgatói Szociális és Ösztöndíjbizottság meghatározta a rendszeres szociális támogatás ponthatárát és a pontonként járó összeget, valamint döntést hozott a félév elején leadott alaptámogatási és rendszeres szociális támogatási kérvényekről is. A szociális támogatás idei ponthatára kicsivel emelkedett az előző félévek ponthatáraihoz képest. Az idei ponthatár: 32 pont, mely az érvényes pályázatot leadott hallgatóknak pontonként 650 forintot jelent. Kérdésünkre Mayer Kata elmondta, hogy bár emelkedett a ponthatár és csökkent a pontonkénti összeg, ez nagy változásokat nem jelent az elnyert támogatás mértékében, ugyanis a rendszeres szociális támogatás pályázati kiírása több ponton is változott, új státuszok kerültek bevezetésre, bizonyos körülményekre több pontot kapnak a pályázók, és az egy főre jutó jövedelem számításában is jelentős változások léptek életbe.

  1. 10 dolog amire ne keress rá az internet en santé
  2. Rátky és társa ügyvédi iroda
  3. Elte radnóti miklós gyakorló általános iskola és gyakorló gimnázium
  4. Gary chapman gyerekekre hangolva letöltés ingyen
  5. A magyar tudományos akadémia megalapítója vagyok 2018